Global Village

The television screen is the retina of the mind's eye. Therefore, whatever appears on the television screen emerges as raw experience for those who watch it. Therefore, television is reality, and reality is less than television.

IndeksIndeks  PortalPortal  CalendarCalendar  GalleryGallery  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Szukaj

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Kiciuleczka, która stała się Mrusią
Sob Mar 08, 2014 10:24 pm by Admin

» Myśli znalezione na innym forum - materiał do dyskusji
Sob Wrz 15, 2012 12:18 pm by worker

» Test: wstawianie linków do YouTube
Nie Maj 27, 2012 3:44 am by Admin

» Analiza sygnału - wyjaśnienie
Sob Maj 26, 2012 4:07 pm by Admin

» Bonia.g (fragment opracowania)
Sro Maj 16, 2012 10:32 pm by Admin

» Sztuka manipulacji
Pon Kwi 23, 2012 8:57 pm by stary.piernik

» Nowe forum
Pon Kwi 23, 2012 5:29 pm by stary.piernik

» Archiwum tekstów:
Nie Kwi 22, 2012 7:27 pm by Admin

» Anonimowi i co dalej?
Nie Mar 18, 2012 4:05 pm by Admin

Navigation
 Portal
 Indeks
 Użytkownicy
 FAQ
 Szukaj
Forum
Affiliates
free forum

Share | 

Nowe forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
stary.piernik

Liczba postów : 16

PisanieTemat: Nowe forum   Sob Kwi 21, 2012 11:11 pm

Mamy do czynienia z nową sytuacją. @Obibok dzisiaj po 22.00 zablokował blog @Kataryniarze. Nie wiem, czy jest co komentowac w tej sytuacji. Trzeba chyba poczekac na dalszy rozwój wydarzeń. Czy mnie to wszystko dziwi? Czy to ma jakieś znaczenie?
Ale znaczenia nabiera sens poszukiwania nowego miejsca dla nas. Powrót do @Kataryny nie wchodzi w grę. Z dyskusji jaka toczyła sie wieczorem wnioski też nie są budujące. Ciekawi mnie jak to Państwo odbiorą?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Admin
Admin

Liczba postów : 26

PisanieTemat: Dzięki   Nie Kwi 22, 2012 1:05 am

Trzeba poczekać. Maurycy już wie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://simulacrum.forumotion.eu
lexie

Liczba postów : 8

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:16 am

stary.piernik napisał:
Mamy do czynienia z nową sytuacją. @Obibok dzisiaj po 22.00 zablokował blog @Kataryniarze. Nie wiem, czy jest co komentowac w tej sytuacji. Trzeba chyba poczekac na dalszy rozwój wydarzeń. Czy mnie to wszystko dziwi? Czy to ma jakieś znaczenie?
Ale znaczenia nabiera sens poszukiwania nowego miejsca dla nas. Powrót do @Kataryny nie wchodzi w grę. Z dyskusji jaka toczyła sie wieczorem wnioski też nie są budujące. Ciekawi mnie jak to Państwo odbiorą?

Ciężko jest nam się porozumieć, to bardzo smutne. Ja będę zaglądała do Toto nie wrócę na Katarynę w tej formie jaka jest dzisiaj mnie bicie po policzku nie odpowiada. Miałam nadzieję, że z czasem coś się zmieni:(
Mam problem z poruszaniem się po stronie @Toto, bo mam mało czasu żeby się z nią zapoznać bliżej. Może jak zaczniemy jej używać będzie lepiej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
stary.piernik

PisanieTemat: nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:31 am

@Lexie witaj!
Sytuacja jest w tej chwili w zawieszeniu. Czekamy na ruch @Obiboka. W trakcie zamykania przez niego bloga wysłałem jeszcze wpis który wcięło. Może się jeszcze ukaże. To zależy od @Obiboka.
Tak czy inaczej musimy zaistnieć w nowym miejscu, bo przy tak humorzastym człowieku nie mamy szans. Poza tym ja trochę tracę cierpliwość, bo nie odpowiada mi sposób traktowania jaki nam funduje @Obibok. Mam podstawy przypuszczac, ze to nie tylko moje odczucie.
W każdym bądź razie nie możemy bezradnie czekać.
Pozdrawiam
Starypiernik
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
lexie

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 2:47 pm

http://naulicydzisiaj.blogspot.com/ założyłam taki roboczy blog. Niestety nie mam wiele czasu i jak milczę tzn, że mnie niema. @Stary pierniku proszę podać adres E-mil poślę dane do zalogowania. Jeżeli niema pan dość a wcale się nie zdziwię jeżeli tak będzie. Wszystko tam można pozmieniać musiałam coś wpisać na początek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
lexie

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 3:24 pm

Jeszcze jedno ponieważ ja nie będę już wchodziła na stare wpisy Kataryny w tej formule jest to niemożliwe dla mnie, pozostawiam do decyzji @Staregopoiernika, lub kogoś kto tutaj zajrzy z Kataryniarzy o umieszczenie linku do tego bloga dla dziewczyn , Marka czy górala i innych, którzy tam wejdą, oczywiście jeżeli zdecydujecie sie to kontynuować, pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
stary.piernik

PisanieTemat: nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 6:03 pm

@Lexie
Mam zamiar wieczorem zamieścic taką notkę
"Dobry wieczór!
Nie wiem, czy taki do końca dobry. Wczoraj po 22.00 @Obibok zamknął bez uprzedzenia swój blog @Kataryniarze. Otwarcie mówiąc, nie podoba mi się to. Nie lubię takiego traktowania mnie. Zresztą kto lubi? Jestem w podwójnie trudnej sytuacji, bo zamknięcie nastąpiło w chwili wysłania przeze mnie kolejnego wpisu, w trakcie dyskusji na blogu. Później doczytałem, że inni też napisali wpisy, które zostały do wiadomości „właściciela bloga”.
Dyskusja zakończyła się niczym, bo nie zdążyliśmy jej zamknąć jakimiś wnioskami. W tym czasie miałem uprawnienia admina nadane mi przez @Obiboka.
Mogę powiedzieć tylko: „łaska pańska na pstrym koniu jeździ”.
@Obibok zlekceważył nas również później, bo minęła prawie doba, a nie ma żadnego odniesienia z jego strony do zaistniałej sytuacji.
Może się tak zdarzyć, że kiedyś zabierze głos w tej sprawie.
Tymczasem powinniśmy coś ze sobą zrobić. Aktualna jest oferta @Toto, którą składał i ponawiał wielokrotnie. To ten adres
http://simulacrum.forumotion.eu/login
Co do rozwiązań alternatywnych sprawa jest otwarta. Po pierwsze gdzie? Po drugie kto? Jest propozycja ze strony @Lexie zaistnienia na takim blogu
http://naulicydzisiaj.blogspot.com/
Do obsadzenia jest funkcja admina. Jestem jednym z kandydatów. Jeśli to zostanie rozstrzygnięte, szczegóły funkcjonowania bloga ustalimy na miejscu.
Musimy jednak wyciągnąć daleko idące wnioski co do zasad funkcjonowania takiego bloga. Moja sugestia jest taka, żeby zachować jego kameralny charakter. Nie wprowadzać ograniczeń tematycznych. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. "
Jedyne aktualnie możliwe pod wzgledem skuteczności miejsce, to blog @Kataryny.
Więc?

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Admin
Admin

PisanieTemat: Jest rozwiązanie   Nie Kwi 22, 2012 6:56 pm

Na razie dodałem Cię do grupy administratorów tego forum. Spróbuj osobiście zorientować się w możliwościach tego typu Forum. To forum można spokojnie zawęzić do kawałeczka przypominającego "Katarynę". Potem zadecydujemy gdzie się przenieść. Przenosimy się stąd na 100%, bo ten adres lubi często znikać z sieci na krótki czas, dlatego pozostanie tylko jako skrzynka kontaktowa.

Pozdrawiam i miłej zabawy.
Powrót do góry Go down
h_trzaska

Liczba postów : 3

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 9:21 pm

Witam
Nie mam pojęcia co było pra przyczyną cięcia gorala, ale forma martwego forum obiboka to nieakceptowalne. Mendy na Katarynie przez myslacych byly omijane, ale blokada i martwe forum to coś gorszego.

Zakładam, że
- piszemy sami z sobą
- oraz liczymy na to, że jesteśmy czytani

Tylko Kataryna gwarantowała 'sianie linków normalności'
To se ne wrati w innym miejscu.
Z może uporem, ale nadal twierdzę, że Kataryna "umarła" porozumieniem po wycofanym wpisie i zagrożeniu sprawą sądową. Ugoda i jej konsekwencje.

Nie sądze aby była grupa zaglądająca na Katarynę na tyle duża, aby warto było dla nich kontynuować uprzednią formę, pozostaje - piszemy sami z sobą.
Do Obiboka nie wracam, Wszystkich pozdrawiam. 'Toto' masz mój namiar z maila rejestracyjnego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
stary.piernik

PisanieTemat: nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 9:40 pm

H_trzaska
Dobry wieczór!
Nie wiem jak się to wszystko potoczy dalej, ale przed chwila zawiesiłem komunikat na @Katarynie.
Proponuje przenieść dyskusję tutaj. Moge ją poprowadzić. O wykluczeniach i ograniczeniach nie mówię, bo to nie moja rola. Zresztą, poza trollami inni mi nie wadzą.
Wazne dla mnie są wszystkie sugestie, bo rozmawiac jest o czym . Na duże grono nie ma co liczyc. a szkoda tych, ktorzy wytrwali z sobą ponad dwa lata.
A więc czekam na odzew!
pozdrawiam
stary.piernik
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Admin
Admin

PisanieTemat: Dlaczego "tylko"?   Nie Kwi 22, 2012 9:43 pm

Kataryna już praktycznie nie istnieje, bo jej fenomenem było właśnie zainteresowanie takich ludzi jak my plus obawy salonu. Taki jest jej wybór. Gdy skończyła pisać, nawet pies z kulawą nogą nie odniósł się w Internecie do tego faktu. Tylko my pozostaliśmy wierni. My jeszcze istniejemy, więc należy teraz konsekwentnie realizować nasz cel, a nie rozmieniać się na drobne, tonąć w wątpliwościach i zmieniać nazwę grupy np. na "Leśne dziadki". Chociaż to ostatnie akurat nikogo by nie uraziło, bo jeszcze nikt nas nie kojarzy Very Happy

Co do form egzystencji, to jest wiele sposobów na wypromowanie się w Internecie:

1) Dyskusje na różnych forach internetowych i blogach, ale zawsze z zaznaczeniem, że stanowi się część grupy "Kataryniarzy" (z zastrzeżeniem podanym powyżej i nie jest to tylko uwaga, ale sugestia dotycząca poszanowania praw autorskich Kataryny).

2) Posiadanie własnego forum i/lub bloga, do którego zawsze będzie podawany link podczas naszych gościnnych wizyt.

3) Podniesienie rangi naszych nieformalnych dyskusji do poziomu materiałów wartych przewertowania lub nawet zacytowania. W tym celu trzeba zrobić przegląd materiałów i ustalić co jest naszym poglądem w tej czy innej sprawie.

4) Zapraszanie znajomych do odwiedzania naszych wpisów na różnych forach i popularyzacji naszej rodzimej produkcji na własnym forum i/lub blogu.

5) Ogólnie, zaprzestanie wszelkich sporów dotyczących poglądów, bo to do niczego nie doprowadzi. Każdy zostanie przy swoim i znów wylądujemy u kolejnego Obiboka.

6) Teraz czeka nas praca dla wspólnego dobra i pierwszym tematem do omówienie jest "Co zrobimy z naszą odzyskaną wolnością?". Oczywiście chodzi o forum Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
Admin
Admin

PisanieTemat: Już o tym wspominałem parokrotnie   Nie Kwi 22, 2012 9:46 pm

@stary.piernik
To forum jest umieszczone na jakimś niestabilnym serwerze i lubi często znikać. Proponuję zatem wybrać inne miejsce, a tu zawsze można wracać w razie problemów oraz archiwizować dyskusje. Przecież to forum nam nie ucieknie, prawda?
Powrót do góry Go down
stary.piernik

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 9:56 pm

@Toto
Więc zostaje propozycja @Lexie. Ja nie mam doswiadczenia w prowadzeniu bloga, więc chętnie skorzystam z wszelkiej pomocy. Moge tam zaistnieć pod warunkiem, że bedę mial towarzystwo. Sam z soba raczej nie będę prowadził dysput. Za wczesnie na to.
co do @Kataryny mam od dość dawna wyrobione zdanie i nie odbiega ono od prezentowanych tu. Nie tylko przez Ciebie.
Wobec tego chyba ruszamy z nową akcją? I w starym składzie sunny
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
h_trzaska

Liczba postów : 3

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:16 pm

Witam
Też się nie znam dla blogach - Toto jakie twoje sugestie po wstępnej dyskusji u Obiboka, bo SL za skomplikowany chyba ?
Akceptuję Twój wybór, koloryt i inne 'dupsy' to też tylko aby oczy nie bolały.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
jo.aszka

Liczba postów : 17

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:25 pm

Dobry wieczór

"Co zrobimy z naszą odzyskaną wolnością?" - cytat @Toto. Poprawiłabym na "z naszą BŁYSKAWICZNIE I NIEOCZEKIWANIE odzyskaną wolnością" . I myślę tu o blogu Obiboka. Ale cóż... i reszta jest milczeniem Wink
Blog Toto mi się podoba, choć może rzeczywiście warto byłoby go nieco uprościć? Niedobrze, że adres znika.
Tzn. strona Smile
Po jakże brzemiennym w skutki doświadczeniu z Góralem jestem radykałem i chciałabym bloga otwartego . Tak jak napisałam - granicą ma być chamstwo, grubiańskie żarty i wulgarność.
No, to może gdzieś tak za rok uzyskamy kompromis Wink Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
lexie

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:28 pm

@Starypiernik, wysłałam na PM dane tak wygląda, że chyba mam powtórkę, to z nadmiaru emocji:(

@Joaszka, witaj.

Ostatnio zmieniony przez lexie dnia Nie Kwi 22, 2012 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
lexie

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:30 pm

stary.piernik napisał:
@Toto
Więc zostaje propozycja @Lexie. Ja nie mam doswiadczenia w prowadzeniu bloga, więc chętnie skorzystam z wszelkiej pomocy. Moge tam zaistnieć pod warunkiem, że bedę mial towarzystwo. Sam z soba raczej nie będę prowadził dysput. Za wczesnie na to.
co do @Kataryny mam od dość dawna wyrobione zdanie i nie odbiega ono od prezentowanych tu. Nie tylko przez Ciebie.
Wobec tego chyba ruszamy z nową akcją? I w starym składzie sunny

Wysłałam na PM dane.

@Joaszka, witam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
jo.aszka

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:35 pm

@Lexie

Witaj Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
stary.piernik

PisanieTemat: nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:41 pm

@jo.aszka
Dobry wieczór!
Myślę, że nie będzie az tak źle.
wstepnie wynika, ze przejdziemy na blog założony przez @Lexie. Dostałem od niej upowaznienie do administrowania blogiem. Jutro wezme sie do roboty i chętnych zaprosze do przejścia tam. Ograniczeń nie mam zamiaru stosowac, chyba, że ktos przegnie. Ale to przed nami. Najwazniejsze, żebyśmy nie przepadli w kosmosie. nie ma to jak przyzwyczajenie. Ponad dwa lata to juz jest cos. Dla tego samego warto coś zrobić Smile
Pozdrawiam
stary.piernik
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
lexie

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:43 pm

Muszę kończyć jutro na pewno zajrzę, miałam pracowite dwa dni:( Pokażmy, że potrafimy sami coś zdziałać.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
lexie

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:46 pm

Kolory też można pozmieniaćSmile, żeby "nie waliły" Smile
dobranoc
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
jo.aszka

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 10:48 pm

Zobaczymy co nam z tego wyjdzie.

Dobranoc
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Admin
Admin

PisanieTemat: ad mój blog   Nie Kwi 22, 2012 11:03 pm

@jo.aszka
Jeszcze nie znasz mojego bloga Smile . Był kiedyś (2001) na republika.pl . Chwilowo próbkę otrzymał tylko Maurycy na pocieszenie. Zapewniam, że jestem straszliwym zwierzakiem internetowym, który od lat daje się porządnym ludziom we znaki - co najmniej od 1996 r. pirat
Powrót do góry Go down
stary.piernik

PisanieTemat: Re: Nowe forum   Nie Kwi 22, 2012 11:29 pm

Żeby jakos podsumowac dzisiejszy dzień.
Chyba sie pozbieramy. Droga znana. Jutro spróbuję się rozeznać na nowym blogu. I do przodu. Z pomocą Przyjaciół możemy i góry przenosić. Góral nie bedzie protestował. Jego kopce zostawimy w spokoju.
A więc do jutra.
Dobranoc Smile sunny
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
maurycy

Liczba postów : 14

PisanieTemat: Nie wie nikt - czyżby?   Pon Kwi 23, 2012 2:07 am

Dobry wieczór.
Chyba nie umiem dostosować się do ogólnego entuzjazmu. Przepraszam z góry, bo pewnie będzie to odebrane jakbym puścił bąka w salonie.

Można uważać, że Obibok zrobił kolejne błędy: użył swojego niewyparzonego (ale znanego wszystkim od dawna) języka wobec Gorala, wyprosił go z "kataryniarzy", zamilkł znacząco, zamknął niespodziewanie blog bez żadnej publicznej konsultacji i bez porozumienia ze Starympiernikiem (jako wspólnikiem w moderowaniu, a nawet administrowaniu).
Można z tego wyciągać różne wnioski, chociażby o założeniu nowego bloga kataryniarskiego.

Ale czy można, pozostając w przekonaniu o uczciwości swojego działania, nie zauważyć, że coś poważnego stało się przyczyną oburzenia Obiboka wobec zachowania Gorala? I czy nie należało zainteresować się tą przyczyną i to tym bardziej, im bardziej się jej nie rozumiało (tzw. ostrożność procesowa)?
Czy nie należało dołożyć odrobiny wysiłku i staranności żeby przeanalizować samodzielnie co ubodło Obiboka - czyli nie przelotnego gościa, ale Kataryniarza o chyba najdłuższym stażu u Kataryny ze wszystkich określających się obecnie jako K&K.
Czy nie należało tego zrobić tym bardziej, że Obibok milczał i wszyscy wiedzieli dlaczego?
Czy trzeba było lać tyle kąśliwych uwag wobec milczącego chwilowo Obiboka?
Czy nie budziło nikogo nawet najlżejszego zdziwienia dobre samopoczucie Gorala w czasie kryzysu i jego twierdzenia o absolutnej swojej czystości, łączone z faryzejskimi, pokazowymi grzecznościami wobec Obiboka w żałobie?

Żeby ułatwić Szanownym Państwu odpowiedzi (najlepiej samemu sobie) na te pytania (jeżeli raczycie je podchwycić) powiem, że Obibok poczuł się oburzony eskalującymi, zjadliwymi uwagami od samego początku przebywania K&K na jego!!! blogu - nawet jeżeli tenże nazywał się "Kataryniarze" - i to uwagami nabierającymi charakteru personalnego. Czara goryczy przelała się, gdy Goral pozwolił sobie na personalny, ciężki atak na mnie (donosicielstwo, orzeczenie o brakach mojego człowieczeństwa i braku "wagi" - czyli zanegowanie jakiegokolwiek znaczenia moich słów) i nie uspokoiły go prośby o opanowanie się. W ten sposób jestem zresztą współwinny, bo nie byłem skuteczny w uspokajaniu Gorala, po tym gdy lekko krytycznie odniosłem się do czapeczki, którą był honorowany z artystycznym rozmachem.
Tutaj zadaję retoryczne (dla mnie) pytanie - czy ataki personalne w małej grupie nie są przewinieniem najcięższego kalibru, wykluczającym?

Jeszcze potem nic nie było przesadzone naprawdę!!!!

Ale nastąpiły zachowania, o których wspomniałem w początkowych pytaniach - czy....

Pewnie się nie znam na takich sprawach, ale twierdzę, że Obibok i tak długo zwlekał z radykalną decyzją o zamknięciu bloga. Zdradzę przy tym tajemnicę, że trochę wpłynąłem na odwleczenie tego momentu, ale Państwo działali z wigorem i nie zwracali uwagi na różne " czy".

Prawdopodobnie spodziewacie się już, że powiem, że źle się stało, że blog "Kataryniarze" podzielił los antycznego Ikara. A jednak tak nie powiem, bo wiem, że mało które marzenie realizuje się na tym padole.
Kataryniarze w wersji Obiboka upadli, bo Gospodarz wyznaczył sobie i innym naprawdę wysoki tor lotu, a konstrukcja skrzydeł zawierała od dawna strukturalne pęknięcia i musiały zwyciężyć bezwzględne prawa przyrody. Dlatego zachęcam do ciężkiej pracy u podstaw, do rzeźbienia w realu, do spacerów po ziemi....Wierzę, że inicjatywa Lexie przyniesie dobre skutki, bo chyba własnie Pani Lexie jest osobą, która zrozumiała najwięcej w tych dniach i podjęła niełatwą decyzję dla szerszego interesu.
Gdyby to kogoś interesowało, to jeszcze nie wiem czy i jaki udział wezmę w nowej inicjatywie.
Bo jestem wolno myślący, albo wolnomyśliciel.
Dobranoc.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Nowe forum   

Powrót do góry Go down

Nowe forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next